YENİ YIL HEYECANI

Aralık ayı tamamız YENİ YIL HEYECANI, yeni yılın gelişini, karın yağışını ve kışın tadını çıkarmak için çocukların hem eğleneceği hem de öğreneceği aktiviteler hazırladık. Çocuklarımız bu ay, tam 1 metre boyunda keçeden çam ağacı süsleyecek ve odasının en güzel yerine asacak, içinde ışıl ışıl simlerin olduğu kardan adam şeklinde bir kar küresi yapacak ve ailesine, aradaşlarına verebilmek için elleriyle yeni yıl kartları dokuyacak. Bu yeni yıl çok farklı olacak!

Kar Küresi

Herkes içinde ışıl ışıl simlerin olduğu kar kürelerini sallamaya bayılır, bu ay Pakolino ile çocuklarımız kardan adam şeklinde; sallayınca içinde simler uçuşan bir kardan adam yapacaklar. Bu aktivite eğlenceli olduğu kadar da öğretici, hem keşfetme, hem ince motor kasları hem de yaratıcılık taraflarını destekliyor. Çocuklar yaparken eğleneceği gibi bitince de baş köşelerinde uzun süre oynayacakları bir aktivite olacak.

Yılbaşı Kartları

Yeni yılda çocuklarımızda sevdiklerine elleriyle yaptığı yeni yıl kartlarını hediye edecekler, çocuklarımıza zarar vermeyecek kalın yün iğneleri ve kırmızı yünler ile kartların üzerine isterlerse kelebek, isterlerse kalp isterlerse de yıldız dokuyabilecekler. Tamamen hayal güçlerine kalmış! Bu aktivite sizin de çok hoşunuza gidecek:) 

Yılbaşı Ağacı

Çocuklarımız yeni yılın gelişini neredeyse kendi boylarında keçeden bir ağaç ile kutlayacaklar. Bu ağacın üzerini kinetink güçle yapışan, çocuklarımızı şaşırtacak ve zihnini geliştirecek şekiller ve süslerle neşelendirecekler. Odalarının en güzel köşesine asabileceğiniz bu ağaç kendi emekleri ile yapacakları için onlar için daha da özel olacaktır.

Paylaşmak ister misin?