ŞEHİR MACERASI

Eylül ayı kutumuzun teması ŞEHİR MACERASI. 

Bu ay çocuklar gökdelenler inşa edecek, yollar kuracak, taksi yapacak ve trafik işaretlerini öğrenecekler. Böylece hem şehir hayatına daha hakim olacak, hem eğlenerek öğrenecekler hem de şehirde daha güvende yaşamayı bilecekler. 

Gökleden

Bu ayın ilk aktivitesi olan gökdelen ile çocuklarımız hayal güçlerinin alabildiği kadar büyük gökdelenler inşa edecek, içlerine diledikleri dükkanları çizip boyayarak kendi şehirlerinin ilk kısmını yapacaklar. Kullanacakları malzemeler ile değişik materyallerle tanışacak, böylece yaratıcılık, keşfetme ve küçük motor kaslarını geliştirecekler.

Taksi Yolculuğu

İkinci aktivitede çocuklarımız taksi yapacaklar, yollarda gördükleri sarı arabaları kendileri yaparken, istedikleri şekilde süsleyip plakalarını ekleyecekler. İnce motor kasları gelişirken yaratıcılıkları da gelişecek. Bu aktivite sırasında arabaların dinamikleri, nasıl çalıştıkları, plakaların ne işe yaradığı konusunda çocuğunuzla sohbet edebilirsiniz. 

Trafik İşaretleri

Yolda yürürken bile güvende olmanın en temel kuralı trafik işaretlerini bilmek. Bu aktivitemizde çocuklar hem gökdelenlerini yerleştirebilecekleri, hem taksilerini dolaştıracakları hem de trafik işaretlerini koyacakları yollar yapacaklar. Trafik işaretlerini boyayacak ve şekillendirecekler. Böylece eğlenerek şehirlerini kurmuş ve trafik işaretlerini de öğrenmiş olacaklar.

Paylaşmak ister misin?