Yetişkinlerin Çocukların Yaratıcılığından Öğrenecekleri Çok Şey Var
Çocuktan Al Haberi

Bu söz, yetişkinlerin çocuklardan bir şeyler öğrenebileceğini vurgulayan önemli bir deneyimin sonucudur. Onların çıkarsız, temiz ve dürüst tavırları vardır. Öğrenmeye aç olan beyinleri, her şeyi deneyimlemek ister. Yetişkinlere öncülük edecek katıksız öğrenme istekleri, yorulmak bilmez fiziksel aktiviteleri vardır. Her zaman kendilerine yapacak bir iş bulurlar. Mutlu olmak için bir nedene ihtiyaçları yoktur. Küçücük şeylerle mutlu olup neşelenirler. Bir de istediklerine sahip olmak için tükenmek bilmez bir azimleri vardır. Bu durum, ebeveynlerine dayatıcılık olarak gelebilir ama onlar için sonuna kadar savaşmak demektir. Çocukların bu özellikleri bile anne ve babalarına, rol model olmaları için yeterlidir. Çocuklarıyla uzun zamanlar geçiren ebeveynler için çocuklar, eğitici aktivite kutusu gibidirler.

Yetişkinlerin Çocuklarından Öğrenecekleri Önemli Şeyler

Hareketli Olmak: Onların enerjileri hiç bitmez. Anneleri “Yeter artık otur, dinlen biraz,” demedikleri sürece koşturmaya devam ederler. Tırmanırlar, sürünürler, zıplarlar, koşarlar… Siz de çocuğunuzdan hareketli olmayı öğrenebilirsiniz. Böylece spor salonunda geçireceğiniz süreci azaltırsınız. Onun yaratıcı gücünden yararlanmak sizi de mutlu edecektir.

Özgür Ruhlu Olmak: Onlar içlerinden geldiği gibi davranırlar. Çocuğunuzla sanatsal faaliyetler yaparken bunu görebilirsiniz. Resimlerinde her şeyi özgürce çizerler. Düşüncelerini ve duygularını korkusuzca yansıtırlar. Siz de çocuğunuzdan, özgür ruhla ve endişe etmeden üretmeyi öğrenebilirsiniz.

Yaratıcı Ve Araştırmacı Olmak: Çocuklar yüzlerce soru sorarak, öğrenmek isterler. Öğrendikçe yaratıcılıklarını çalıştırıp yeni keşifler yaparlar. Onlar, yetişkinlere örnek olacak bir araştırmacıdır. Çocuklarınızı gözleyerek yeni hobiler edinebilir, yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz.

Korkmayan Maceracılar Olmak:
Öğrenmekten, denemekten korkmadıkları için maceracı olma özelliğine sahiptirler. Siz de unuttuğunuz bu özellikleri, çocuklarınızla paylaşımlar yaparken kolayca öğrenip yeni deneyimler yaşayabilirsiniz.

Küçük Mutlulukların Peşinde Olmak: Çocuklar küçücük şeylerle mutlu olmayı bilirler. Mutlu olmak için büyük savaşlar kazanmaya ihtiyaçları yoktur. Azla yetinmeyi bilen mutluluklar yaşamayı, çocuklarınızdan öğrenebilirsiniz.

Çocuklarınızla Keşfetmeyi Öğrenin

Çocuklar duygularını belli etme konusunda çok başarılıdır. Anne ve babalarına bu konuda rehberlik ederler. Keşiflerini, sevinçlerle ifade ederek ebeveynleriyle paylaşırlar. Siz de onlarla oyun oynayarak yeni keşifler yapabilirsiniz. Bu konuda Pakolino’nun 3 - 7 yaş pedagog onaylı aktivite kutularından yardım alabilirsiniz. Pakolino eğitici aktivite kutusu çocukların yaratıcılıklarını destekleyen, sizinle beraber yeni keşifler yapmasını sağlayacak eğitici ve öğretici aktivite kutularıdır. Pakolino aktivite kutuları çocuğunuza her ay farklı bir temayla yeni keşiflerin yolunu açan bir üyelik sistemidir.