Yaz tatilinde 'Annee peki bugün ne yapalım?' cümlesinden sizi kurtaracak öneriler

Oynamasına müsaade edin

Muhtemelen yoğun geçen bir okul dönemi sona ermiş, ödevler ve sınavlar bitmiştir. Artık çocuğunuz için tüm kış boyunca hasret kaldığı oyunları oynama zamanı! Unutmayın o hala bir çocuk ve oyun oynamaya belki de her şeyden çok ihtiyacı var. Oyun oynamanın onu pek çok yönden geliştirdiğini sakın aklınızdan çıkarmayın. Bir çok uzmanın özellikle belirttiği gibi çocuklar en çok oynayarak öğrenir. Dolayısıyla bırakın çocuklar yazın ve oyun oynamanın doyasıya keyfini çıkarsınlar. Tabi ki gerekli kontrolleri yapın ancak ona oyun özgürlüğünü mutlaka verin.

Sanat ve spora yol açın

İşte sizi "Anne çok sıkıldım!" cümlesini duymaktan kurtaracak harikulade bir öneri daha: spor! Minik sporcu adayınızı ilgi alanlarına göre yüzme, basketbol, tenis gibi kurslara gönderebilirsiniz. Bu onun için, bitmek bilmeyen enerjisini harcayabileceği harika bir ortam yaratacaktır. Ayrıca yine müzik, dans, heykel gibi farklı sanat aktivitelerine de yaz döneminde yer açabilirsiniz. Kim bilir belki de çocuğunuzun içindeki yetenek bu yaz keşfedilmeyi bekliyordur!

Aranızdaki bağı güçlendirin

Kış sezonunun aksine yaz ayları tatillerin bol olduğu ve sıcak havalara bağlı olarak dışarıda vakit geçirmeye daha müsait aylardır. Bu güzel dönemi çocuğunuza her zamankinden fazla vakit ayırarak, mümkünse onunla birlikte tatile giderek değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Bu tür faaliyetler aranızdaki duygusal bağı kuvvetlendirmek için harika fırsatlara dönüşebilir!

Şehir gezilerini unutmayın

Yoğun çalışma döneminde gezip görmeye fırsat bulamadığınız pek çok müze, park, eğlence mekanı olduğuna eminiz. Gelin hep aklınızın bir köşesinde duran bu tür gezileri bu yaz çocuğunuzla beraber yapın. Onunla birlikte aynı anda yeni şeyler keşfedip öğrenmenin tadını çıkarın. Yaşadığınız şehri beraber tanıyın. Hem bilginiz artsın hem de eğlenin.

Farklı aktiviteler keşfedin

Çocuklar biz yetişkinler gibi koltuğa uzanıp saatlerce dinlenme halinde yaşayamazlar. Onlar sürekli olarak aktif olmak isterler. Bu kadar çok sıkılmaları bundandır. Çocuğunuz için sürekli yeni aktiviteler keşfetmek sizin en geliştirici görevleriniz arasındadır. Ama üzülmeyin; bu konuda çok iyi bir destekçiniz var. Pakolino 3-7 yaş çocuklar için pedagog onaylı aktivite kutularıdır. Her ay içeriği güncellenerek hazırlanan oyun kutusu aracılığıyla çocuğunuzun ve sizin kaliteli vakit geçirmenizi ve geride harika anılar bırakmanızı sağlar. Yıllar sonra çocuğunuzun en çok hatırlayacağı, onun için en değerli hediye tam da bu birlikte geçirilen zamanlar olacaktır. Çocuğunuzun özellikle okul öncesi süreçte ancak tekrarla pekişen 7 farklı gelişim alanı, Pakolino'nun sürekli üyelik sistemiyle her ay adresinize teslim edilecek aktivite kutuları sayesinde güçlü bir biçimde desteklenir