Uzman Görüşü: Pakolino Etkinliklerimizle, Sizler İçin Hedeflediklerimiz
Pakolino etkinlik kutularımızın temel amacı çocukları ve aileleri birlikte yapabilecekleri aktivitelerle bir araya getirmek ve ailecek kaliteli zaman geçirmelerine eşlik etmek. Yapılan bilimsel araştırmalara göre, çocukların aileleriyle düzenli olarak kaliteli vakit geçiriyor olması, tüm gelişim alanlarını çok büyük ölçüde destekliyor. Bu nedenle etkinliklerimiz yalnızca çocukların kendi başlarına yapabilecekleri düzeyde değil, mutlaka bir yetişkin yardımına ihtiyaç duyacakları düzeyde oluyor. Bu sayede çocuklarıyla oyun oynamakta zorlanan ailelere de, düzenli olarak kullanabilecekleri farklı etkinlikler sunmuş oluyoruz. Ayrıca çocuğunuzla birlikte, yepyeni şeyler üretmiş oluyorsunuz. Hazır alacağınız oyuncaklar yerine, birlikte çocuğunuz için kendi oyun ve oyuncaklarını yaratıyorsunuz. Kutularımızı hazırlarken etkinliklerimizin, çocukların 5 temel gelişim alanı olan zihinsel, psiko-motor, dil, sosyal ve duygusal gelişim alanlarını desteklemesine ve aynı zamanda hayal güçlerini kullanarak yaratıcılıklarının daha da gelişmesine katkı sağlayan nitelikte olmasına özen gösteriyoruz.

Her kutumuzda 3 farklı etkinlik bulunurken, aynı zamanda “daha fazlasını keşfet” kitapçığımızda, ay boyunca çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz değişik aktiviteleri de sizlerle paylaşıyoruz. Her ay farklı temalar sayesinde etkinliklerimiz, çocuğunuzun yeni bilgiler öğrenmesini de kolaylaştırıyor. Yeni bir bilgiyi öğrenmek ya da her hangi bir gelişim alanında ilerlemek için tekrar çok önemlidir. Bu nedenle kutularımızda her ay farklı bir tema seçiyoruz ve o ayki tüm etkinlikler, oyunlar ve bilgiler aynı tema ile ilgili oluyor. Böylece çocuğunuz hem eğleniyor hem de oyun içinde yeni şeyler öğrenme, keşfetme fırsatı buluyor. Bu da etkinlik içinde olduğundan, öğrendiği bilgileri deneyimleme imkanı da oluyor. Böylece öğrendiği şeyler çok daha kalıcı bir hale dönüşüyor. 

Çocuğunuzun, etkinliklerimizi sevmesinin yanı sıra bizim için sizlerin de bu etkinliklerden keyif almanız çok önemli. Çünkü siz keyif alırsanız, çocuğunuz da bunu hissedecektir. İşte bu anlar çocuğunuzla kaliteli vakit geçirdiğiniz, bizlerin de Pakolino Ailesi olarak sizlere eşlik ettiğimiz değerli anlar olacaktır.

Uzm. Psk. Melis Özmen