Tatil geldi! Uzun yolculukta çocukları eğlendirmenin yolları

Çocuklar özgürlüklerine gölge düşmesinden hoşlanmazlar. İşte bu yüzden, seyahat ederken uzun saatler aynı koltukta oturmalarını istediğimiz için bize tepki göstermeleri, sıkılmaları son derece doğaldır. Burada bize düşen onlara o koltukta saatlerce oturduklarını unutturmaktır. Pek çok farklı seçenek ile yolculuğu daha eğlenceli hale getirebilir, zamanın hızla geçmesini sağlayabilirsiniz. 

Uyku Mesafeleri Kısaltır

Uyuyan çocuğun bizi en rahatlatan zamanlarından biri elbette ki seyahatlerdir. Çocuğunuzun uzun seyahatlerin en azından bir bölümünde uyuması derin bir soluk almanızı sağlayacak, onun ise yolun bir kısmını fark etmeden atlatmasına yardımcı olacaktır. Bu yüzden her zaman mümkün olmasa bile seyahatleri onun uyku saatlerine göre ayarlamak iyi bir çözüm olacaktır. Gece yolculuğuna alınan biletler, sabah erken saatte yola çıkılması veya o gün öğle uykusunda uyutmayarak yolculuk saatlerinize öğle uykusunu denk getirmek gibi küçük püf noktalarını hayata geçirerek mesafeleri kısaltabilirsiniz. 

Atıştırmalıklar, Yola Alıştırmalıklar

Bir beslenme çantası yolda olmazsa olmaz hayat kurtarıcılarından! Çocuğunuz beslenme çantasındaki muzlu sütünü içerken ya da sağlıklı bir atıştırmalığını kırtlatırken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacak. Bu nedenle el bagajınızı sağlıklı ve leziz atıştırmalıklarla doldurmayı ihmal etmeyin. 

Vazgeçilmezlerini Yanına Alın

Her çocuğun farklı zevkleri ve saatlerce bıkmadan oynadığı oyuncakları vardır. Siz de çocuğunuzun severek oynadığı, vazgeçemediği oyuncakları yanınıza alabilirsiniz. Ayrıca kimi zaman eleştirsek de teknolojinin bize sunduğu tablet ve cep telefonlarındaki eğitici oyun ve videoların çocukların vazgeçilmezleri arasında olduğu da bir gerçek. Teknolojik aletler de kontrollü bir şekilde verildiklerinde çocukların yolda sıkılmadan vakit geçirmesine yardımcı olabilirler.

Onunla Beraber Oynayın

Çocuklar büyüdüklerinde aldığınız şeyleri değil beraber geçirdiğiniz vakitleri tebessüm ile anarlar. Onunla beraber yolda oynadığınız aynı renkteki araba bulma ya da sayma oyunu yıllar sonra hatırlayacağı bir anıya dönüşebilir. Her yolcukta söylemeyi alışkanlık haline getirdiğiniz bir şarkı ya da tekerleme dahi sizinle geçirdiği en güzel anıların en önemli parçaları arasında yer alabilir. 

Bir Sürpriz; Hediye Aktivite Kutuları

Hayatımızın gerçek komutanları çocuklarımız yeni karşılaştıkları her hediyeye gözleri parlayarak bakar, bu heyecan da ebeveyn olarak bizlerin yüzünde bir gülümsemeye dönüşür. Peki, bu seyahatinizde ona eğitici ve öğretici bir hediye vermeye ne dersiniz?

Bunun için eğitici ve öğretici oyunlar içeren Pakolino aktivite kutularını tercih edebilirsiniz. Her kutuda bambaşka bir dünyanın kapısını aralamasına yardımcı olacak bu kutular, çocuğunuzun duygusal gelişimine katkıda bulunur ve pedagog onaylıdır. 

Eğlenceli ve eğitici bu kutular, onun yol boyunca yepyeni şeyler öğrenmesini sağlarken, size ve ona harika bir yol arkadaşı da olacaktır. Çocuğunuz keşfetmenin büyüsü ile aktivite kutuları ile eğlenirken siz de onunla birlikte oyuna dahil olabilirsiniz. Yedi farklı gelişim alanını pekiştiren Pakolino aktivite kutularını her ay düzenli olarak satın alarak da gelişimine destek olabilirsiniz.