Sevgi Yayan Kağıt Oymacılığı
Her bir parçasıyla sevgiyi yayan bir kalp hayal edin. Tıpkı bir çocuk kalbi gibi... :) Üstelik bunu yaparken yepyeni bir şeyler öğrenip, birlikte kağıt oymacılığını deneyimleyebilirsiniz. 

Malzemeler:

- A4 ebatlarında renkli kalın bir kağıt,
- İnce bir karton; parlak ve soluk pembe, altın veya mavi renklerde,
- Nane yeşili, lila ve sarı renkte kartonlar,
- Uzun cetvel,
- El işi kağıdı,
- Makas,
- Maket bıçağı,
- Kürdan,
- Kalem,
- Tutkal, 
- Mini mandallar.

Dilediğiniz ebatlardan bir kalp çizip onu kesmeli veya hazır kalplerden birinin çıktısını alarak kendinize kalıp olarak kullanmalısınız. 

Öncelikle kalıp pembe kalbimizin yardımıyla, kalın A4 kartonumuzun üzerine kurşun kalemimizin yardımıyla bir kalp çizeceğiz. Kalın kartonumuzun, zıt uçlarından 1.5 cm büyüklüğünde alanları cetvelimizle işaretleyeceğiz. Sonrasında işaretle kısım üzerine cetvelimizi yerleştirip, şeritleri kesebilme için maket bıçağımızı kullanacağız.Kesmiş olduğumuz kalın pembe kartonumuzu alacağız ve bir kürdan çubuğu yardımıyla kenar kısımlarına tutkal süreceğiz.

Şeritimiz bütün kalbi dolaşacak kadar uzun değilse, birincisinin yanında bir pembe şerit daha kesin ve bütün kalp tamamlanıncaya kadar kenarlardan yapıştırmaya devam edin.Kalbin etrafını süslemeye başlayabiliriz. Üçlü halkalar yapabilmek için 4 cm büyüklüğünde soluk pembe ve 6 cm parlak pembe renkte kartonlardan kesin. Aynı şekilde 8 cm ebatlarında da lila renkte olan kartonlardan kesin. Soluk pembe şeridin bir ucuna biraz tutkal uygulayın. Şeridi bükün ve iki ucu birbirine sıkıştırın. Yapıştırmaya devam edin ve üç şeridi birbiri üzerine yapıştırın.Son olarak, yapışkan kartonlar kururken yerinde tutmak için birkaç mini mandalla sabitleyin. Kuruduktan sonra, onları kalbin etrafına yerleştirin.Kalbin etrafındaki yuvarlak kıvrımları yapabilmek için: Bir kağıt parçası alın ve bir ucuna bir kürdan yerleştirin, kağıdı kürdanın etrafında kıvırın ve sıkıca kürdana sarın. Ardından, uç kısmına biraz tutkal sürün. Kalbin kıvrımlarını rengarenk yapabilmek için şimdi de yeşil kağıttan bir rulo yapın ve uçlarını yapıştırın. Yaprak şekli oluşturmak için kıvrımların her iki yanını da sıkıştırın.Çeşitli boyutlarda ilmekler oluşturmak üzere, el işi kağıtlarının bazılarının uç kısımlarından kesin, onları kıvırıp kalbin etrafına yerleştirmeye başlayın.Baya yol aldık, öyle değil mi? :)

Kıvrımlar, yapraklar ve döngülerden oluşan iyi bir seçim yaptıktan sonra, bunları kalbin etrafına yerleştirin; ancak henüz bir şeyleri yapıştırmayın. İhtiyaç duyarsanız, tasarımınızı geliştirin, daha fazla süs ekleyebilirsiniz. Eğer kalbinizin etrafındaki süslerin yerleşiminden memnunsanız bir kürdan yardımıyla süslerin alt kısımlarına tutkal sürüp, tüm süslerinizi yapıştırabilirsiniz.

Sevgi yayan kalbimiz hazır. Onu çok sevdiğiniz birine armağan edebilirsiniz. 

Kaynak: https://paperchase.co.uk/the-journal/?p=4076