Origami Sevimli Kuşlar
Origamiyi çok seviyoruz! Origami ile sevimli kuşlar yapmayı daha da çok seviyoruz. Hatta origami ile yaptığımız sevimli hayvanlar için hikayeler oluşturmayı da çok seviyoruz. Eğer siz de bizim kadar origami yapmayı seviyorsanız, bize katılın, birlikte yapalım!

Malzemeler:
- Origami için taslak kuş çizimi,
- Renkli keçeli kalemler,
- Yapıştırıcı,
- Makas.

Buradan origami yapacağımız kuş çiziminin taslağını elde edebilirsiniz. Yazıcıdan çıktısını alarak başlayabilir ya da dilerseniz, renkli a4 ebatlarında bir kağıda kendiniz ölçerek çizebilirsiniz. 

1.ADIM: Yazıcıdan çıktısını aldığınız kağıdı belirtilen çizgilerden ayırarak kesin.2.ADIM: Keserek ayırdığınız parçaların en büyük parçasını dilediğiniz renklerle boyayın.

Daha sonra boyadığınız kare parçayı tam ortasından ikiye katlayın. Katladığınız kısmın diğer kısmından tutup yine tam ortasından olacak şekilde ikiye katlayın. Katladığınız kısımlar ile 4 eşit parçada kare elde ettiniz. Kuşun göz kısmına denk gelen uçtan tutarak bir kısmını içe doğru katlayın, aynı işlemi diğer uca da uygulayın. Sırayla diğer uçlara da aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Keçeli kalemlerle boyadığınız kısımların birleştiğini göreceksiniz. 
 

3.ADIM: Katlı kısmın tersini çevirin ve bu yöne doğru tekrar tüm uçları katlayın. Tersini çevirin ve tam orta kısmında origaminizi oluşturun. Kuşunuzun iç kısmında yer alan bölgeyi yapıştırıcı ile sabitleyin. 4.ADIM: Origami kuşunuzun bacaklarını da akordiyon şeklinde katlayın ve dilediğiniz gibi renklendirin. Daha sonra origami kuşunuzun tepesinde yer alan tüyleri, yan tarafında yer alacak kanatlarını ve minik ayaklarını yapıştırıcı ile sabitleyin. 

İşte bu kadar! Hem çok basit hem de çok eğlenceli...

Sevimli origami kuşlarınızın her birine bir takma ad koyabilir, onları kendi aralarında konuşturabilir, hikayeler oluşturabilirsiniz. Kaynak: http://krokotak.com/2017/06/birds-origami/