Meşgul Olmayın, Üretken Olun

Çocuklar büyürken, kendileriyle zaman geçiren anne ve babalara ihtiyaç duyarlar. Onlarla oyunlar oynayan, sorularına cevap veren ebeveynler, çocuklar için önemlidir. Çocuklar, yaptıkları aktiviteleri, ürettikleri işleri anne ve babalarıyla paylaşmaktan mutlu olurlar.

Çocuklar İlgi ve Sevgiyle Beslenir
Çocuk yetiştirmek, onu hayata hazırlamak keyifli ama özverili bir aktivitedir. Eğer çocuklarınızı günümüz koşullarına uygun yetiştirmek istiyorsanız, çocuk gelişimi konusunda takipçi olmalısınız. Bir çocuk için en güzel zamanlar, anne ve babasıyla geçirdiği eğlenceli ve huzurlu süreçlerdir. Çocukların bedensel ve beyinsel gelişimlerine katkı sağlayan, onlara sevildiğini hissettiren zaman dilimleri önemlidir. Ebeveynleriyle oyun oynarken, öğrenmeye devam ederler. Siz de bu konuda aktif bir üretkenlik içinde olmalısınız. Çocuğunuzu faydalı uğraşlara yönlendirmeli, mutlu olacağı aktivitelerle hem eğlenmesini hem öğrenmesini sağlamalısınız. Okul öncesi gelişim döneminde, 3 yaş etkinlikleri önemli bir rol üstlenir. Artık çevresinde gerçekleşen olayları anlamaya başlayan çocuklarınızla gerçekçi ve üretken paylaşımlar yapmalısınız. Verimsiz geçirilen zamanlar size meşguliyet verir. Çocuğunuz için eğitici yanı olmaz. Oysa zamanı iyi organize etmek ve planlamak, ebeveynleri gereksiz meşguliyetlerden uzak tutar.

Çocuklarınıza Üretken Olmayı Öğretin
Çocukların ebeveynleriyle kaliteli zaman geçirmeleri değerlidir. Çocuklarınızla ilgilendiğiniz süreçleri, onları eğlendirerek eğitmeye ayırırsanız, bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz. Çocuklar oyun oynarken, farkında olmadan öğrenirler. Onlara öğretici, gelişimlerini destekleyici aktiviteler sunarsanız, deneyim yapmalarına katkı sağlarsınız. Hayat deneyimlerden oluşan bir bütündür. Çocuklar da deneyimleyerek öğrenen küçük bireylerdir. Çocuğunuza 3 yaş etkinlikleri için sunabileceğiniz pek çok aktivite mevcuttur.

Çocuklar keşfetmeyi sever. Dokunarak, gözleyerek, sorarak keşif yaparlar. Keşifler sırasında onun yanında olursanız tam bir iletişim kurarsınız. Çocuğunuza vereceğiniz en güzel armağan, onunla geçirdiğiniz kaliteli ve sevgi dolu zamanlardır. Anne ve babasının ilgisi sayesinde ruhsal açıdan doyuma ulaşarak büyüyen çocuklar, sağlıklı yetişkinler olmaya adaydır.

Çocuğunuz Oyun Oynarken Yaratıcı Olmayı Öğrensin mi?
Cevabınız "Evet." ise Pakolino aktivite kutuları doğru bir seçim olacaktır. 3-7 yaş pedagog onaylı pakolino aktivite kutuları, çocukların yaratıcı yönünü geliştiren, okul öncesi gelişimine destek sağlayan eğlenceli kutulardır. Çocukların küçük ve büyük motor kaslarının gelişiminde aktif rol oynarlar. Onlara keşifler yapmanın yollarını açar, araştırmacı olmalarını sağlar, konuşma yetilerinin gelişmesine yardımcı olurlar.

Pakolino, üyelik sistemiyle çalışmaktadır. Süreklilik arz eden bir sistemdir. Önce üye olursunuz, sonra her ay evinize ücretsiz kargoyla, çocuğunuzun yaşına uygun Pakolino aktivite kutuları gelir. Çocuk gelişimini destekleyen bu kutuların içinde değişik temalar, üretme malzemeleri ve ebeveynler için uygulama bilgileri bulunmaktadır. Çocuğunuzla keyifli bir aktiviteyi paylaşmak adına, 3 yaş aktiviteleri için uygun kutuları hemen edinebilirsiniz.