Kurutulmuş Çiçek Baskılı Kitap Ayracı
Hoş geldin bahar, hoş geldin harika bahar renkleri...

Malum bu ay epey çiçek kuruttuk. Peki ya bu kuruttuğumuz çiçeklerle ne yapalım? Mmm... Bir düşünelim, bulduk; kurutulmuş çiçeklerle kitap ayracı yapmaya ne dersiniz?

Malzemeler:

- Kurutulmuş çiçekler,
- Renkli veya düz renk kartonlar,
- Fotoğraf kaplama laminasyonu,
- Makas,
- Kurdeleler,
- Yapıştırıcı.Sadece bir kaç adımda kolayca kendi kitap ayracımızı yapacağız. Önce kartonlardan hangi ebatlarda ayraç yapmak istiyorsanız, bir makas yardımıyla kesin. Kestiğiniz kartona kurutulmuş çiçeklerinizi kendi zevkinize göre serpiştirin.Güzelce hazırladığınız kurutulmuş çiçekleri dilerseniz, az miktarda yapıştırıcı yardımıyla da sabitleyebilirsiniz.

Şimdi, sırada kurutulmuş çiçeklerle hazırladığımız kartonumuzu fotoğraf kaplama laminasyonu ile sabitlemeye geldi. Fotoğraf kaplama laminasyonunu açın ve kartonların her iki yüzeyine dikkatlice yapıştırın. Laminasyon ile kapladığınız kitap ayraclarınızın tepe kısmını bir delgeç yardımıyla delin. Unutmayın, bu kısımdan kurdeleleri geçireceğiz.

İlk kurdelinizi, bu minik delikten geçirip iki ucunu aynı tarafta bırakabilirsiniz. Uç kısımları diğer alandaki yuvarlağın içerisinden geçirin ve çekerek sıkılaştırın, sabitlenmesini sağlayın. Evet, artık sizin de kendi kuruttuğunuz çiçeklerden oluşan harika bir kitap ayracınız var. En sevdiğiniz kitabın arasında, en sevdiğiniz satırlarla bir arada...


 Kaynak: http://playfullearning.net/2009/08/pressed-flower-bookmarks-2/