Kız Kardeşlik Kıymetlidir: Birbirlerine Yardım Eden Kadınlar Yetiştirmek
Bilinçli ve güçlü kız çocukları yetiştirmek önemlidir. Çünkü onlar gelecekte kız ve erkek çocukları yetiştirecek annelerdir. Kadın dayanışmasına destek olacak, güzel bir dünya için çalışacak, şefkatli ve merhametli babalar yetiştirecek kadınlardır. Güçlü kişiliğe ve güzel değerlere sahip kız çocukları büyütmek sağlıklı toplumlara sahip olmak için kaçınılmaz bir koşuldur.

Kız Çocuklarını Yetiştirirken Dikkat Edilecek Şeyler
Anneler kız çocuklarını, hem cinslerine değer vermeyi, onlarla yardımlaşmayı öğreterek büyütürlerse, geleceğin güçlü kadınlarını yetiştirmiş olurlar.

1 - Kızlar arası dayanışmaya sadık olmalarını sağlayın: Okul çalışmalarında birbirine destek olan kızların, birlikte güçlü olacağını, pek çok şey başaracağını ona anlatın. Böylelikle ileriki dönemlerinde kadınlar arası dayanışmaya sahip çıkacak kız çocukları yetiştirmiş olursunuz.

2- Kızlar arası gruplaşmalara karşı önlem almasını öğretin: Kızlar arası rekabet dünyanın her yerinde vardır. Böyle bir durum yaşadığında güçlü olması, savaşçı olması gerektiğini öğretin ama acımasız olmaması için her türlü yönlendirmeyi yapın. Merhamet duygusu olan, aklını kullanmayı bilen kız çocukları yetiştirin.

3- Kendinden emin kızlar yetiştirin: Öz güveni yüksek kızlar; aktif olmayı, doğru kararlar almayı, başkalarına yardım etmeyi, kız arkadaşlarını kardeşi gibi görüp, onlara destek olmayı bilirler. Başarılı olmaya endeksli yaşarlar. Bu tarz kızlar, güçlüklerle baş etmeyi bilirler.

4- Yardımlaşmayı bilen, güçlü ve bağımsız kızlar yetiştirin: Kızınıza bağımsız ve güçlü bir kadın olmayı öğretirken şefkatli ve merhametli olabileceğini, gerektiğinde hataları affedici olabileceğini de öğretin. Hem cinslerine destek vermeyi, yanlarında olmayı öğreterek yetiştirin.

5- Yardım istemekten kaçınmayan kızlar yetiştirin: Güçlü ve bağımsız kadınların da ihtiyaç duyduklarında yardım istemesinin çok doğal ve insani olduğunu ona anlatın. Herkes her şeyi yapamaz. Bunun bilincine varmasını sağlayın. Kendisini sürekli üretmeye odaklı aktivite kutuları gibi hissetmesine izin vermeyin.

6- Hep ileriye bakmayı bilen kızlar yetiştirin: Keşke demeyen, olumlu düşünen, hatalarından ders almayı bilen, yanlışlarını yenilemeyen ve başkalarına zarar vermeyen kızlar yetiştirin. İnsana önem veren, çocuklarla ve hem cinsleriyle iyi iletişimler kurabilen gerçekçi kızlar olmaları için onlara destek olun.

7- Kızlarınızı, kadın olmanın zorluklarını öğreterek yetiştirin: Kadın olmanın bazen zor olduğunu, hayat boyu karşısına çıkacak güçlüklerin neler olacağını, bunlarla nasıl başa çıkacağını, kızınıza öğretin. Kendi yetilerine ve bilgilerine güvenen bir kız çocuğu ve yetişkin kadın olmasını sağlayın. Karşılıksız sevmeyi bilen, sevgisini başkalarıyla paylaşan, türlü güçlükleri aşmaya kudreti olduğunu bilen bir yetişkin olması için mücadele edin.

Kızınıza Karar Verirken Aktif Olmayı Öğretin
Kız çocuklarına karar vermenin önemini öğretirken, aylık üyelik sistemiyle çalışan Pakolino'nun 3-7 yaş pedagog onaylı, Pakolino aktivite kutuları çalışmasından yararlanabilirsiniz. Her ay evinize ücretsiz kargo ile gelen Pakolino aktivite kutuları çocukların karar verme yetilerini geliştiren aktivitelerle doludur.