Kendin Yap: Yağmur Sesi
Gerekli Malzemeler:


Havlu Peçete Rulosu
Renkli Kağıtlar.
Alüminyum Folyo
Tahta Kaşık
Yapıştırıcı
Pirinç
Renkli BoyalarNasıl Yapılır:1-Havlu peçete rulosunun etrafını renkli kağıtlar yapıştırarak süsle. İstersen tek renk ile kapla, istersen kestiğin küçük kağıt parçaları ile yeni desenler yarat.

2-Havlu peçete rulosunu renkli kağıtlarından birinin üzerine dik koy ve deliğinin etrafından kalem ile çiz. Kağıdının üstünde havlu kağıdının deliğinin ölçüsü kadar bir yuvarlak olacak. Yuvarlağının etrafına çiçek yapar gibi yarım yuvarlaklar çiz.

3-Şimdi bu çizdiğin çiçek şeklini kes ve yarım yuvarlaklarını katla. Katladığın yarım yuvarlaklarına yapıştırıcı sür ve havlu kağıt rulonun bir tarafını kapat. Bu parçadan iki adet olmalı ama ilk seferde rulonun tek tarafını kapatmalısın.

4-Alüminyum folyodan bir defter sayfası kadar kopar ve ellerinle sıkıştırarak solucan gibi ince uzun olmasını sağla. Bundan da iki adet yapmalısın.

5-İnce uzun alüminyum parçanı, alüminyum rulosunun etrafına dola ve bir yay gibi ona şekil ver.

6-Diğer alüminyum parçanı da aynı şekilde tahta kaşığın sapına dola ve yay gibi şekil ver.
7.Farklı boyuttaki alüminyum yaylarının büyük olanının içine küçük olanı dikkatlice geçir.

8-Yaptığın alüminyum yayları kağıt havlu rulonun içine dik bir şekilde yerleştir. Eğer alüminyum yayların daha uzun olduysa biraz bastırabilirsin.

9-Kağıt rulonun içine alüminyumlarını yerleştirdikten sonra içine kendi avucun ile bir avuç pirinç koy.

10-Kağıt rulonun açık kalan deliğini de yaptığın diğer delik gibi kapat.

11-Yağmur sesini dinlemeye hazırsın. Rulonu yavaş yavaş kendi etrafında çevir. Sanki gerçekten yağmur yağıyor gibi değil mi?


Kaynak:www.giftofcuriosity.com