Kendin Yap: Kartondan Dinozor Kostümü
3 yaşında bir ufaklık için dinozor kostümü yapmak ne kadar zor olabilir ki? Bizce, hiç değil. Kolları sıvayın, çocuğunuz ile birlikte "mavi bir dinozor" hazırlayacağız. 

Malzemeler:
- 3 adet kutu; iki adet küçük ve bir adet dikdörtgen kutu,
- Kartonları boyamak için bir boya ve renklerini seçin, (Sprey boya kullanabilirsiniz.)
- Dinozor dişleri için beyaz köpük,
- Makas, cetvel, bıçak ve sıcak tutkal tabancası.

1.ADIM: Kutuları seçtiğiniz renge boyayın ve kuruması için bekleyin. 

2.ADIM: Dinozorun baş ve vücudunu oluşturmak için boyadığınız küçük ebatta olan kartonları kesin ve dinozorun kafasını oluşturun. Küçük ebattaki 2 karton dinozorunuzun baş kısmını oluşturacak. Bu iki kutuyu, kapakların yardımıyla sıcak tutkal yardımıyla birleştirin ve kuruması için bekleyin. 


3.ADIM: Dişler için beyaz köpükten dişler kesin. Dişlerin ebatlarını farklı şekillerde yapabilirsiniz ve bunun için dilerseniz, cetvel kullanabilirsiniz. 

4.ADIM: Kesilen ve boyanan tüm parçaları birleştirme vakti. Dikdörtgen olan kartonun baş ve kol kısımları için delikler kesmeyi unutmayın. Baş ve kol kesiklerini, çocuğunuzun boyuna göre ayarlayabilirsiniz. 

5.ADIM: Baş ve vücut parçalarını da yine tutkal yardımıyla birbirine yapıştırabilirsiniz. Dinozorunuzun sırt kısmını da yine cetvel yardımıyla kesip, dilediğiniz renge boyayarak, sıcak tutkal yardımıyla yapıştırabilirsiniz. 

6.ADIM: Eğlenceli son! :) Sakın, gözleri unutma...

Kaynak: https://www.hellowonderful.co/post/diy-cardboard-dinosaur-costume/