Kendin Yap: Dinozorlu El Sabunları
Miniklere el yıkamayı daha da çok sevdirecek; hem eğlenceli hem de çok basit bir sabun tarifimiz var. Kimler merak ediyor? Meraklısı, bizi izlesin!

Malzemeler:
- Gliserin sabunu,
- Oyuncak dinozorlar,
- Sabun renklendirici,
- Tahta çubuk,
- Geniş bir kase,
- Plastik yumurta kapları,
- Bant,
- Bardak.

1.ADIM: Katı haldeki gliserin sabununu mikrodalgada eritin. Eriyen sabuna sabun renklendiricisinden birkaç damla damlatın ve tahta çubuk ile karıştırın. 
2.ADIM: Plastik yumurta kaplarından küçük olan parçayı bardağın içerisine yerleştirip dinozorunuzu tam merkeze konumlayın ve bant yardımıyla sabitleyin. Renklendirdiğiniz sıvı gliserin sabununu dökün. İyice sertleşene kadar yaklaşık 1 saat bekleyin.

3.ADIM: Sıra diğer plastik yumurta kabında! Şimdi de diğer kabı bardağın içerisine alın ve içerisine sıvı gliserin sabunuzu dökün. 
4.ADIM: Son olarak, içerisinde dinozor olan parçayı, bardağın içerisinde yer alan diğer yumurta kabına sabitleyin ve birbirlerine karışarak sertleşmeleri için 2 saat bekleyin.

İşte hazır! Evin minikleri sık sık ellerini yıkayarak sevimli dinozor arkadaşlarına kavuşacak. :)Kaynak: https://www.buzzfeed.com/carolineemiller/hatch-a-dinosaur?utm_term=.oygka9bXXL#.lfDP2qJkkp