Kendin Yap: Dinozor Fosilleri
Gerçek bir dinozor fosili yapabilmek için aslında tek ihtiyacınız olan şey usta bir minik şef! :) Gerisi, çok kolay...

Malzemeler:
- 4 bardak un,
- 1 bardak tuz, 
- 2 bardak su,
- Yuvarlak kaplar ve bardak,
- Minik dinozor maketleri.
- Akrilik boya ve fırça.

1.ADIM: Un, tuz ve suyu derin bir kapta iyice yoğurun. Daha sonra bu hamuru düz bir zemine alarak bir oklava yardımıyla açın. 1 cm kalınlığında olması yeterli olacaktır. Minik şeflere hem hamur yoğurma hem de açma kısımlarında fırsat verin. :) 

2.ADIM: Daha sonra bir bardak ve orta ebatlarda bir kap yardımıyla kalıp alın ve maket dinozorlarınızı una bulayıp, hamur üzerinde kalıp alın. Çok sert bastırmama dikkat edin. Kalıp aldığınız dinozor fosillerinizi pişirme kağıdı serili tepsiye yerleştirin ve 180 derece fırında, 40-45 dakika pişirin. Sertleşen hamurunuzu fırından çıkarın ve soğumasını bekleyin.

3.ADIM: Soğuyan fosillerinizi akrilik boyayı sulandırdıktan sonra dilediğiniz renklere boyayın. Ardından boyalı fosillerinizi kağıt havluyla temizleyin, bu onlara harika bir görünüm kazandırıyor! Daha sonra oyundan önce tamamen kurumaya bırakın.


Fosil dinozorlarınız hazır! Onlara dilediğiniz gibi isim takabilirsiniz. İyi eğlenceler! KAYNAK: http://pagingfunmums.com/2013/05/14/diy-dinosaur-fossils/