Kendin Yap: 6 Yaş Grubu Çocuklar için Harika Aktivite Önerileri
Dikkat, dikkat; bu yazı bol bol aktivite önerisi, eğlence ve hayal gücü içerir! :)

Eğer çocuğunuz 6 yaşındaysa ve ona "gerçek hayat" becerilerini, aktivitelerle ve oyunla edindirmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. 4 ve 6 yaş arası çocuklar için hem el sanatlarını geliştirici hem de birbirinden kesmeli, yapıştırmalı, boyamalı aktivite önerilerini derledik. Bu renkli ve eğitici aktiviteler, 6 yaşındaki çocuklar için unutulmaz anılar olarak kalplerinde de yer bulacak. 
 
Altı yaşındayken kâğıt kesmek, tüylü çubukları bükmek ve birşeyleri birbirine yapıştırmak büyük bir aşktır! Bu yüzden eski bir süt kutusundan yapılmış kuş yuvası pratikte becerilerini kullanmaları için harika bir araçtır. Bu listedeki aktiviteler sadece eğlenceli değil, aynı zamanda eğitici de... Ne yani, çocuklar eğlenirken öğrenmesin mi! :)

Ağırlıklı olarak 6 yaş çocuklarına yönelik örnekler olsa da bu listeden 4 yaş ve 7 yaş çocuklar da faydalanabilir. 


1. Süt Kutusundan Kuş Yuvası: Ona, eski bir süt kutusunu verin ve gerisini düşünmeyin. Hem eski süt kutularını geri dönüştürmek hem de kuşlara minik beslenme durakları oluşturmak için harika bir fikir! Üstelik onu dilediği gibi süsleyebilir, sonra da istediği yere asabilir. 



2. Lav Lambaları: Tıpkı yemek yapmak gibi! Biraz yemeklik yağ, biraz su, biraz gıda renklendiriciyle bu yazıyı takip edin, kendi lav lambanızı birlikte hazırlayın. Suyu ve yemeklik yağı birbirine karıştırıp gıda boyasını da bu karışıma dahil edin harika bir lav lambası hazırlayın. Üstelik, Alka-Seltzer gibi bir tableti de bu karışıma atarsanız, lambanızdaki sihirli değişimi fark edebilirsiniz. 



3. Karton Gitar: Her şey biraz ritim için! :) Karton, raptiye ve renkli ipliklerden harikalar yaratmak için bu yazıyı takip etmeyi unutmayın. Eski bir kutunun orta kısmını yuvarlak bir şekilde kesin. Kutunun kenar kısımlarına da raptiyeleri yerleştirip ipleri bu raptiyelere sıkıştırın. Oldu bile! :) Kutunun orta kısmının boş olmasına dikkat edin. 

4. Çocuk Kuklaları: 6 yaş grubu çocuklar için hem eğlenceli hem de hareketli bir aktivite arıyorsanız, bu sevimli kuklalar tam size göre! Sevimli kuklaları yapmak için bu yazıyı takip edin. Sevimli kuklaları bir karton üzerine kendi elleriyle çizsin ve boyasın. Daha sonra bu sevimli kuklanın her parçasını kessin ve raptiyelerle bir araya getirsin. İstediği kısımlara da ip eklesin ve kuklasını hazırlasın. 



5. Akordiyon Kağıt Çiçekler: Katlıyoruz, yapıştırıyoruz ve biraz da kesiyoruz. Birbirinden farklı ve desenli kağıt çiçekler yapıyoruz. Akordiyon şeklinde kağıt çiçekler yapmak için bu yazıyı takip edin. 



6. Kilden Saksılar: Bu yaş grubu çocuklar için benzersiz bir deneyim! Kesinlikle...

Kili yoğur, şekillendir ve sonra güneşte beklet. Genleşen saksını önce fırınla sonra ateşte pişir (kesinlik bir büyük yardımıyla) ve son olarak renklendir. Tabii, bu aktivitede özellikle sizinle bir arada olması ve birçok aşamada ona yardımcı olmanız gerekecektir. Bu yazının devamı için tıklayın!

4 ve 7 yaş etkinlik önerileri için bizi takip etmeye devam edin!

Kaynak: https://www.ranker.com/list/good-crafts-for-6-year-olds/jessica-lawshe