Keçeden Elmalı Bardak Altlıkları
Az malzeme, "Mini Manav" temamıza en uygun bardak altlıkları... 

Malzemeler:

- Farklı renkte keçeler,
- Elma şeklini almış bir şablon,
- Makas,
- İplik.

Bardak altlıklarının 3 versiyonunu yapabilirsiniz: Normal elma, bir parça ısırıklı elma, parçalı elma... Tüm keçeleri kesmeden önce hangisini yapacağınıza karar verseniz, iyi olur. :)

1.ADIM: Her bir elmalı bardak altlığı için 2 farklı renkte parça gerekiyor. 2.ADIM: İç ve dış parçaları birbirinin ortasına yerleştirin ve sabitleyin.
Ekru ipliği kullanarak ve arkadan başlayarak kenarı boyunca iç kısmını küçük bir koşu ilmi ile dikin.
3.ADIM: Aşağıdaki resimdeki gibi dikişleri çok düzgün ve küçük yapın. Dört adet tohumu merkeze ve birbirine eşit uzaklıkta olacak şekilde yerleştirin.Koyu kahverengi nakış ipliğini kullanarak küçük bir koşu dikişiyle onları dikin. Kök ve yaprağı yukarıda gösterildiği gibi ikinci dış parçanın üstüne yerleştirin.

İlk dış kısmı (iç kısmı ve üzerine dikilmiş olan tohumlar) ikinci dış parçaya tutturun, gövde ve yaprağı ikisinin arasına sarın. Sapın ve yaprağın yerine sabitlendiğinden emin olun.

İki dış kenarı birbirine dikmek için, eşleşen renkli ipliği kullanın ve iki dış kenara sabitleyin, böylece düğüm saklanır. Tüm çevreyi dikin. Arka tarafa küçük bir düğüm bağlayın ve sonra katmanlar arasındaki iplik ucunu gizleyin.Dış kenarları birbirleriyle aynı hizada olacak şekilde kıvırın ve fazlalıkları kesin. 

Evet, artık sizin de elmalı ve üstelik keçeden harika bir bardak altlığınız var!Diğer bardak altlıkları ve kaynak yazı için: https://www.purlsoho.com/create/2011/08/26/mollys-sketchbook-apple-coasters/ tıklayın!