KANATLI DOSTLAR

KANATLI DOSTLAR. Bu ay çocuklar kuşların ilginç dünyasını keşfe çıkıyorlar. Önce, kuşların yumurtaları için yuva hazırlıyor, sonra da yumurtaları boyayıp süsleyerek bu yuvaya yerleştiriyorlar. Kendilerine rengarenk kanatlar ve tüylü maske hazırlayıp, maskelerin gagalarını değiştirerek, kuş tiplerini tanıyor ve hangi kuş olmak istediklerine karar veriyorlar. Doğayı paylaştığımız hayvanları sevmenin önemini benimsemeleri için, kuşlara kendi elleriyle bir yemlik hazırlayıp, içine yemlerini koyup, bahçeye çıkıyorlar. Üstelik, tüylerden kuş yemine kadar tüm malzemeler bu kutunun içinde. 

Kuş Yuvası ve Yumurtalar

Çocuklar kendi elleriyle, kutudan çıkan yün, tutkal ve kaseyi kullanarak önce kuş yuvasını hazırlıyorlar. Sonra, boyayıp süsledikleri yumurtaları hazırladıkları yuvanın içine yerleştiriyorlar. Kuş yuvalarının doğası ve kuş cinslerinin yumurtaları hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Bu aktiviteyle çocukların yaratıcılık, küçük hareket, duygusal gelişimini desteklemeyi amaçlıyoruz.


Kuş Kostümü

Rengarenk kanatlarını ve tüylü maskelerini hazırlayan çocuklar, farklı gaga seçeneklerini deneyerek olmak istediklerini kuşu seçiyorlar. Kuş kostümünü kendi elleriyle hazırladıktan sonra, şehirde yaşayan kanatlı dostlarımızı yakından tanıyorlar. Bu aktiviteyle çocukların keşfetme, küçük hareket ve yaratıcılık gelişimini desteklemeyi amaçlıyoruz.

Kuş Yemliği

Çocuklar kuş çeşitlerini öğrendi. Şimdi, sırada doğayı paylaştığımız dostlarımızdan kuşları beslemek ve onlarla daha yakın temasa geçmek var. Bu aktivitemizde kendi elleriyle yaptıkları kuş yemliğine, yemleri koyuyorlar ve diledikleri yere asarak dostlarımızı besliyorlar. Bu aktiviteyle çocukların küçük hareket, yaratıcılık ve keşfetme gelişimini desteklemeyi amaçlıyoruz.