Hareketli Sihirli Balıklar

Hoş geldin yaz, hoş geldiniz renkli kıpır kıpır balıklar...

Pakolino, Temmuz ayında "Denizde Hayat" kutusu ile hem denizi hem de deniz canlılarını keşfediyor. Madem denizi ve deniz canlılarını keşfediyoruz hadi o zaman birlikte hareketli ve rengarenk balıklar da yapalım. 

Malzemeler:
- A4 ebatlarında renkli kağıtlar,
- Makas,
- Yapıştırıcı.

1.ADIM: A4 ebatlarında olan renkli kağıdınızı aşağıda kalan ucundan tutarak yukarıda katlayın. Katladığınız bu kısımın yan tarafında kalan fazlalığı makas yardımıyla kesin. 2.ADIM: Katladığınız kısımı açın ve bir uçtan içeri doğru katlayın. Aynı işlemi diğer uca da uygulayın.

3.ADIM: Katladığınız kısımları açın ve ilk katladığınız kısımdan birleşen noktayı, uç kısımdan yukarı doğru ilerleyecek şekilde, aralarına mesafeler açarak, az miktarda keserek ilerleyin. Diğer uca varmadan, sadece orta kısma kesikler atmalısınız. 4.ADIM: Balığın sırt kısmı oluştu. Şimdi iç kısımda kalan ve balığın alt yüzeyini oluşturan kısımları yapıştırıcı yardımıyla birbirine sabitleyin, yapıştırın. 

5. ADIM: Geniş yüzeydeki kısmı oval olacak şekilde kesin. 6. ADIM: Balığımızın gövdesi oluştu. Şimdi sırada; kuyruk, yüzgeç, göz ve ağız kısmı var. 
Diğer renkli kağıtlarınızdan küçük parçalar keserek hareketli balığınızın göz, kuyruk, yüzgeç kısımlarını yapıştırabilirsiniz. 

7. ADIM: Balığınızın gövdesiyle aynı renk olan ağız kısmını tamamlamayı unutmayın. Kaynak: http://krokotak.com/2016/07/moving-fish/