Hareketli İskelet El
Hareketli... İskelet... El... Kulağa biraz ilginç geliyor, değil mi? 

Eklemlerimizin nasıl çalıştığını, hareketlerimizin nasıl oluştuğunu merak ediyor musunuz? O halde; hadi gelin, birlikte hareketli iskelet el yapalım.

Malzemeler: 

- Desenli ya da desensiz pipetler,
- Makas,
- Yapıştırıcı,
- İp,
- İhtiyaca göre kalem ve kağıt.Öncelikle, dilerseniz iskelet el çiziminin çıktısını buradan indirip, kullanabilirsiniz. Eğer kendiniz çizmek isterseniz, malzemeler bölümünde sıraladığımız kalem ve kağıt yardımıyla yapabilirsiniz.

İlk işlem; pipetlerimizi, eklem boğumlarının uzunluklarına göre makas yardımıyla irili ufaklı kesmelisiniz. Kestiğiniz bu pipet parçalarının iskelet el çizimiyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.Kestiğiniz pipetlerin, parmak ucuna gelecek olan kısmının, uç bölgesini delin ve ipi buradan geçirin.Daha sonra sırayla, bir parmakta bulunması gereken irili ufaklı tüm pipetlerin içerisinden ipinizi geçirin.Tüm pipetleri ipe geçirdikten sonra, iskelete elin üzerine ipe dizili pipeti yerleştirin. İlk boğumdaki ipin ucunu, pipetin alt kısmına gelecek şekilde katlayın ve kağıda yapıştırın. Aynı işlemi, sırayla diğer parmaklara da uygulayın. Hareketli iskelet elimiz hazır. :) İpleri çektikçe, eklemleriniz nasıl hareket ettiğini görebilirsiniz. 

"Vücudumuzu Tanıyoruz" temamıza yepyeni bir deneyim daha ekledik!


Kaynak: http://allfortheboys.com/home/2013/10/17/diy-articulated-skeleton-hand.html