Genç Yazarları Teşvik Etmek

Çocuklar hayatı yetişkinlerden çok daha farklı görürler. Çocukların gözlemleri, ebeveynlerin dünyasına farklı bir kapı açar. Fikirleri ve duyguları, onların yeni başlayan hayat yollarında izleyecekleri patikanın küçük ışıklarıdır aslında. Bu küçük ışıklar bazen kelimelere dökülür bazen de boya kalemlerinde can bulur. Anlatılmak istenen her duygu siz ebeveynleri tarafından yeşertilmeli ve güçlendirilmelidir.

Yazması için Nedenler YaratınÇocuklarınıza sadece onlara ait olacak bir günlük hediye edin. Bırakın küçücük bedenlerindeki uçsuz bucaksız düşlerini, tüm duygularıyla kaleme döksünler. Renkli sayfalar ve desenli kalemler onların dikkatini çekecektir. Sayfaları dolan günlükleri bitirdikçe onun ne kadar büyüdüğünü ve kendini geliştirdiğini siz de göreceksiniz.

En güzel ve değerli anlarınızı saklayın. Resim dersindeymiş gibi, miniklerinizin mutlu olduğu anları renklerle buluşturmasını sağlayın. Yüzlerindeki gülümsemeyle birlikte parmaklarından dökülen figürlere kelimelerinin eşlik etmesini izleyin. Ya da anı fotoğraflayarak, o an ne yaptıklarını ve ne hissettiklerini yazmasını isteyebilirsiniz.

Kalemler, defterler, renkli kağıtlar her an elinizin altında bulunsun. İlham perisi ne zaman gelir, belli olmaz!

Zihnini Güzel Anılar ve Öyküler ile Doldurun
Hikayeler anlatın. Siz başlayın ve hayallerinde canlandırılabilecekleri dünyaya bir yol açın, bırakın çocuklarınız şekillendirsin bu hikayeyi. Belki de çok seveceği bir öykü yakalayacaksınız ve birlikte yazacağınız bu hikayeyi her akşam dinlemek isteyeceksiniz.

Miniklerinizi kütüphane ve kitap dükkanları ile tanıştırın. Kitapçıda geçen zamanın ne kadar dolu olduğunu ona yaşatın, kitapları koklarken ve dergilerin sayfalarında gezerken yeni dünyaları ellerinde tuttuklarını onlara hissettirin.

Evinizin her köşesinde kitap, dergi ya da gazete olsun. Banyoda, yatak odasında, mutfakta, salonda... Çocuklarınızın gözleri kitapları her köşede görmeye alışsın.

Minik Parmaklar İş Başında
Birlikte yazarak alıştırmalar yapın. Yazabilecekleri her kelimede küçük parmaklar kaleme biraz daha sarılacak, güzel yazdıkça daha çok kelime dağılacak kağıtlara. Bu hem anlam açısından hem de el yazısı açısından onu geliştirecektir.

Sizi yazarken ya da okurken görmelerini sağlayın. 6 yaşındaki her minik, anne-baba ya da örnek gördüğü bir yetişkini kendine idol alır. Sizi okurken veya yazarken mutlu görmeleri, onları bu aktivitelere itecektir.

Pakolino 6 yaş aktivite kutuları ile çocuklarınızın üretkenliğini arttırmanın yanı sıra beyin gelişimini olumlu yönde etkileyen, hem fiziksel hem de düşünsel aktiviteleri bir arada bulabilirsiniz. 3-7 yaş aktivite kutuları olarak seçenekleri bulunan Pakolino aktivite kutuları, pedagog onaylı olarak hazırlanır.

Yapacağınız aylık üyeliklerle birbirini tamamlayan eğlenceli aktiviteler planlayabilir, 6 yaş aktivite kutuları seçeneğiyle miniklerinizle geçireceğiniz değerli vakitlerinizi taçlandırabilirsiniz.