En Eğlenceli Aile Aktivitesi: Film Geceleri
Film gecesi için ailenizin bir arada olması ve iyi bir film yeterli. Yine de eğlenceyi artırmak ve geceyi özel kılmak için önerilerimize kulak verebilirsiniz.

Film Öncesi

Eğer davetliler ve çocuklarınızın arkadaşlarıyla film gecesi keyfini paylaşmak isterseniz, büyük ekran TV fark yaratabilir. İyi bir ses sistemi de seyir keyfini artırır. Eğer bunlar yoksa bir projeksiyon ödünç almayı düşünebilirsiniz. Film gecesi için kurabiyeler, kuru yemişler, meyve suyu ve cipsler hazırlayabilirsiniz. Filmi herkesin rahat izlemesini sağlayacak bir oturma düzeni oluşturarak çocuğunuzun heyecanını çoğaltabilirsiniz. Filmi seçmek de önemli bir aşama ve işte önerilerimiz!

Animasyonlar ve Komedi Filmleri

Çocukların kaçırmamaları gereken filmleri araştırdınız mı? Buz Devri, Orman Çocuğu, Ay Macerası, Minyonlar, Tenten'in Maceraları gibi çok sayıda seçeneğiniz var. Bu filmlerle, çocuğunuz hem yeni kültürleri tanıyacak, hem uzayı keşfedecek, hem de olumlu mesajlar alacak. Animasyonlar ve aile filmleri, genellikle tüm ailenin rahat konsantre olabileceği ve zevk alacağı filmlerdir. Birlikte gülmek kadar aileyi bir arada tutan bir şey olamaz. O gün tüm dertleri, sıkıntıları bir kenara bırakmak, ayrı kanallar, kişisel bilgisayarlar yerine ortak bir noktada buluşmak için en iyi seçim: komedi filmleri. Arada bir gençlik filmlerini deneyerek, biraz daha duygusallaşmak da mümkün. Yeşilin Kızı Anne, Bale Pabuçları ve Özgür Willy, size önerebileceğimiz aile filmleri içinde ilk üç sırada bulunuyor. Hafta boyunca film seçmek için öneriler toplanabilir. Böylece film geceleri için heyecan yükseltilmiş olur.

Film Sonrası

Filmden sonra film hakkında kısa bir sohbet ve akılda kalan repliklerin tekrarlanması , filmin hafızada kalmasını sağlar. Bir kitaptan uyarlanmış bir filmse ve gerçekten izleyicileri etkilediyse bu kitabı edinip okumak yaratıcı süreç hakkında fikir verir. Filmin spesifik bir konusu varsa bir kelime oyunu tasarlayarak bu konuya ilişkin kelimeleri tanıyabilirsiniz.

Cumartesi gecesi keyfinden sonra pazar gününü oyun ve aktiviteye ayırarak Pakalino 3 yaş aktivite kutuları ile çocuğunuza geliştirici deneyimler yaşatabilirsiniz. Eğer tüm aile bir aradaysa çocuğunuzun üretimlerini paylaşarak onu teşvik edebilirsiniz. Okul öncesi dönemde gelişimi önemli olan küçük motor kaslarını ve büyük motor kaslarını çalıştıran el işlerine yer veren aktivitelerle keşfetme ve yaratıcılık pekişir. El işlerini salona asarak bir hafta kalmasını ve çocuğunuzun üretimiyle gurur duymasını sağlayabilirsiniz. 3 yaş grubunda, öğrenme için tekrar önemlidir. Bu nedenle düzenli olarak aktivite kutularını takip ederek, hafta sonunuzu film gecesi ve aktivitelerle özel kılabilirsiniz.