El Yapımı Ponponlar

Çocuklar ve sizler için; basit, bir o kadar da eğlenceli bir aktivite... ve çok da sevgi dolu! 

Ponponlarla yepyeni kahramanlar yaratıp, hayal gücünüzün sınırlarını zorlarken çocuğunuzun küçük motor kaslarını geliştirmeye hazır mısınız?

Haydi o zaman.


Malzemeler:

- Pembe renkte yumuşak ponponlar,
- Hareketli gözler, 
- Kalpli gözler,
- Minyatür şapkalar,
- Kalp şeklinde karton ve/veya metal aksesuarlar,
- Tutkal.

İlk adımda, ponponlarınızın kız mı yoksa erkek mi olmasına karar verebilirsiniz. :)Sonrasında ise karton kalpleri, yumuşak pembe ponponlara tutkalla yapıştırabilirsiniz. Bu karton kalpler, ponponlarımzın ayakta durmasını sağlayacak. Yapıştırma işlemi sona erdiğinde, tutkalın kurumasını beklemelisiniz. Yaklaşık 45 dakikalık gibi bir süre...Sırada, ponponlarınıza göz ve aksesuar seçimi var. Sevgi dolu minik ponponlarınızın her birinin, birbirinden farklı karakterler olmasını istiyorsanız; onlara birer kişilik kazandırabilirsiniz. Farklı gözlere ve minik aksesuarlara sahip olan pembe ponponları farklı boyutlarda oluşturabilir; kimisine kalpli gözler kimisine ise hareketli büyük gözler, şapkalar yapıştırabilirsiniz. Ponponlarınıza, tüm bu aksesuarları yine tutkalla yapıştırabilirsiniz. 

Sevgi dolu pembe ponponlar hazır! Hadi şimdi de onlara birer isim seçelim.Kaynak: http://blog.consumercrafts.com/kids-stuff/pom-valentine-crafts-for-kids/