El Yapımı Babalar Günü Hediyesi: Origami Gömlek Kart
Babalar Günü çok seviyoruz. Eminiz, siz de en az bizim kadar seviyorsunuzdur. O zaman; hadi gelin, birlikte origami bir kart hazırlayalım. 

Malzemeler:
- A4 ebatlarında renkli kağıtlar,
- Renkli minik ponponlar ve düğmeler,
- Konfeti kağıtları,
- Kalem,
- Yapıştırıcı ve/veya bant

1. ADIM: Renkli A4 kağıtlarınızdan birini boydan olacak şekilde 2'ye katlayın. Daha sonra katladığınız bu kısmı geri açın ve kenarlardan tutarak iç kısma dönük bir şekilde katlayın. Her iki tarafı da katlamanız gerekiyor. 

2. ADIM: Ters çevirip, yine boydan olacak şekilde, en alt kısmı katlayın. 3. ADIM: Diğer yüzü çevirin ve katlı olan arka kısmı kavrayacak şekilde en alt kısımları uçların yan katlayın. 

4. ADIM: Tekrar diğer yüzü çevirin. Ortada kalan katlı kağıtları yan şekilde katlayın. Her iki kısmı da yapmalısınız. 

5. ADIM: Katladığınız kısımlar açık bir şekilde ortaya kadar gelecek şekilde tekrar katlayın. Gölmek hazır. Aynı işlemi diğer renkli kağıtlarınızda da uygulayabilirsiniz.  

Gömleğin iç kısmına, babanız için ufak bir sürpriz yerleştirmek ister misiniz? :)6. ADIM: Gömleği açın. Tam orta kısmına, çocuğunuzun vesikalık fotoğrafını yapıştırın. Yapıştıdığınız fotoğrafın üst kısmına ufak bir mesaj da ekleyebilirsiniz. 

7. ADIM: Sıra geldi gömleklerimizi süslemeye! Renkli minik düğmeleri, ponponları ve yuvarlak konfeti kağıtlarını yapıştırarak, sırasıyla yerleştirebilirsiniz. Belki arta kalan kağıtlardan renkli minik bir kravatta hazırlayabilirsiniz. 

Babanız için el yapımı hediyeniz hazır! :) Anlamlı, şirin ve asla unutulmayacak bir hediye... Pakolino olarak bize güç veren tüm babalarımızın, Babalar Gününü kutlarız. Sizi çok seviyoruz. 

Kaynak Video: https://www.youtube.com/watch?v=RP7wgDi44cE 
Kaynak Yazı: http://www.hellowonderful.co/post/EASY-ORIGAMI-SHIRT-FATHER----S-DAY-CARD#_a5y_p=6346282