El Yapımı Anneler Günü Hediyesi: Kahve Filtresiyle Rengarenk Çiçekler

Anneler, çocuklarının onunla paylaştığı her anı ve anıyı çok sever. Hele ki el yapımı hediyeler, çok değerli ve özeldir. 

Biz bugün annelerimiz için kahve filtreleriyle harika, rengarenk çiçekler yapacağız. Birlikte yapmaya ne dersiniz? :)

Malzemeler:

- Büyük boy kahve filtreleri,
- Suluboya,
- Makas,
- Tüylü çubuklar,
- Vazo,
- Tuz,
- Tutkal.


Öncelikle, büyük boy kahve filtrelerinizi düzleştirin. Düzleştirdiğiniz kahve filtresini ikiye katlayın. Katladığınız kahve filtresini yarıya iki defa daha katlayabilirsiniz. Katladığınız kahve filtresinin tepe kısmını çiçek kenarı olacak şekilde (görseldeki gibi) kesin. Kestiğiniz kahve filtrelerini bir tepsiye ya da plastik kaba dizin. Bir damlalık ya da fırça yardımıyla çocuğunuzun çiçekleri dilediği gibi renklendirmesini sağlayın. Renk karışımlarının iç içe geçmesini izlemek çok keyifli... :) Boyama işlemi bittikten sonra rengarenk çiçeklerinizi başka bir kaba alabilirsiniz. Tasfiye işlemi sırasında rengarenk kahve filtrelerinizin alt kısmına kağıt havlu yerleştirip, kurumaya bırakabilirsiniz. Kuruma işlemi yaklaşık olarak 3-4 saat sürebiliyor. Tam olarak kuruduktan sonra iki kahve filtresini birbirinden dikkatlice ayırın. Bir arada kalabilmeleri için görseldeki gibi bükme işlemi yapabilirsiniz. İkinci yinelenen filtreyi alın ve ilk filtrenizin dışına sarın. Birbirine tutmak için iki çiçek arasındaki tabana biraz tutkal ekleyin. Çiçek yapraklarının tüylü tellere geçirebilirsiniz.

Son işlem; vazonuzun tabanına tuz ekleyin ve tüylü teller yardımıyla hazırladığınız rengarenk çiçekleri vazonuza yerleştirin. Anneler Günü hediyeniz hazır!Tüm annelerimizin "Anneler Günü" nü kutlarız. 

Unutmayın, Pakolino Mayıs ayı kutumuzda tüm annelerimizi sürpriz bir hediye bekliyor. Sakın kaçırmayın!Kaynak: http://www.funathomewithkids.com/2014/03/vibrantly-colored-coffee-filter-flowers.html