Çoraptan Kukla Kahramanlar

Dünyanın en komik ve eğlenceli çorap kukla kahramanlarıyla tanışmak için son 3..2..1! 

Hadi, sıvayın kolları! Birlikte, birbirinden harika çoraptan kukla kahramanlar yapacağız.

Malzemeler:

- Eskimiş veya yeni renkli çoraplar,
- Slikon tabancası,
- Renkli yünlü ipler,
- İnce kurdele,
- Renkli ponponlar,
- Renkli düğmeler, 
- Renkli tüylü çubuklar,
- Farklı renklerde keçeler,
- Keçeli kalem,
- Hareketli gözler.1.KUKLA KAHRAMANI: Gri renkli kukla kahramanınız için renkli ipliklerinizle saç oluşturup silikon tabancası yardımıyla yapıştırın. Kırmızı renkli keçeniz üzerinde dudak taslağı oluşturun ve dudağı çoraptan kukla kahramanınıza yapıştırın. Hareketli gözlerini de kahramanınıza yapıştırmayı unutmayın!

2.KUKLA KAHRAMANI: Mavi renkli kukla kahramanınız için tüylü çubuklarınızı parmağınıza ya da yuvarlak bir cisime dolayın. Tüylü çubuklar hazırsa onları çoraba yapıştırın. İkinci kahramanınız için keçeden bir bıyık taslağı oluşturun ve yapıştırın. Düğme ile gözlerini oluşturun ve her şey hazır.

3.KUKLA KAHRAMANI: Pembe renkli kuklanız için renkli ponponlarınızı ve hareketli gözleri kullanarak kahramanınızı oluşturun. Kuklanızın renkli saçlarını kurdele ile ayırın ve ona farklı bir stil kazandırın. :) 

4.KUKLA KAHRAMANI: Son kahramanınız için siyah renkli çorabınıza mavi renkli düğme gözleri tercih edebilirsiniz. Saçlarını tamamladıktan sonra son kukla için gözlük oluşturmayı unutmayın!


Kaynak: http://takingcareofmonkeybusiness.com/blog/2015/07/22/diy-sock-puppets/