Çoraptan Kardan Adamlar


Lapa lapa kar yağdığında herkesin ilk aklına gelen şeylerden biridir, kardan adam. Bu kışın ilk kardan adamını hala yapmadıysanız size çok şirin bir önerimiz var: Çoraptan Kardan Adamlar! İster eski ister yeni çoraplarınızla yapmaya başlayabilirsiniz. 

Malzemeler:
- Bir ya da birden fazla uzun çorap,
- Renkli düğmeler,
- Renkli birkaç tane boncuk,
- Lastik,
- Pirinç.

Şüphesiz ki beyaz çoraplar, kardan adam yapmak için ideal! ?Önce çorabı orta kısmında kesin. Sonra çorabı ters çevirip üst kısmını lastikle sıkıca bağlayın. Çorabı sağdan dışarı doğru çevirin. 
İçerisini, istediğiniz kıvama gelinceye kadar pirinçle doldurun. Alt kısmını düz bir zeminde durabilecek şekilde sabitleyin. Kardan adamın gövdesini oluşturup lastik ile sıkıca bağlayın. Sonrasında aynı işlemi kardan adamın baş kısmı için uygulayın. Kardan adamın vücudu şekillenmeye başladı bile… Sırada yaratıcılık kısmı var. Göz ve burnu için renkli boncukları kullanabilirsiniz. Gövdesine de renkli düğmeleri yapıştırabilirsiniz. Kardan adamınızın boynuna atkı bir apart oluşturabilirsiniz.Kaynak: http://www.darkroomanddearly.com/blog/rkroomanddearly.com/2011/12/10th-day-of-christmas-sock-snowmen.html