Çocuklu Bir Evde Minimalist Yaşam
Çocuklu ailelerin sade ve az eşyalı evlerde yaşaması zor olmakla beraber olanaksız değildir. Minimalist dekorasyona sahip bir evde yaşamayı başaran aileler vardır. Bu biraz yaşama bakış tarzıyla ilgili bir konudur. Fazlalıklardan arındırılmış, kullanışlı bir evde yaşamak aslında büyük kolaylıklar sağlar.

Yaşamınızı ve Evinizi Organize Ederek Sadeleştirebilirsiniz

Dünyada yaygınlaşan bir eğilim var: Az eşya ile yaşamak. Evde sadece ihtiyaç duyulan eşyalar barındırılıyor, kullanılmayanlar ise saklanmayıp hemen veriliyor. Siz de evinizi ve yaşamınızı organize ederek bu rahatlığa ulaşabilirsiniz. Çocuklara rağmen minimalist bir ev kurmak istiyorsanız çocuklarınızı da bu işe dâhil etmelisiniz. Hatta bunu bir aktiviteye dönüştürüp çocuklarınızla beraber küçülen giysileri, kullanılmayan oyuncakları ve eşyaları toplayıp evden gönderebilirsiniz. Evinizi kullanışlı ve çok amaçlı eşyalarla döşeyip organize olduğunuzda aradıklarınızı kolay bulabilir, daha az yorulabilirsiniz. Ev işleriniz azalacağından, çocuklarınızla eğlenceli paylaşımlar yapmaya daha fazla zaman bulabilirsiniz.

Çocuklu Ailelere Minimalist Dekorasyon Önerileri

Modern dekorasyonda tercih edilen minimalist dizayn, şimdilerde çok moda. Çocuklu bir annenin işlerini kolaylaştıran, çocuklara rahat hareket alanları yaratan, insanın içini açan bu dekorasyon tarzı; sadeliği, yumuşak renkleri, çok amaçlı eşyaları ve organize olmayı gerektiren bir tarzdır. Küçük çocuklarınız için evinizde yaratacağınız sadelik, onlara özgür olma hissi verecektir. Çocuklarınıza, kullanmadıkları giysi ve oyuncaklarını toplayıp, ihtiyacı olan başka çocuklara vermesi alışkanlığını kazandırmanız ise onlara yapacağınız en büyük iyilik olacaktır.

Neler Yapmalısınız?

- Evinizde sadece ihtiyacınız olan eşyalara yer verin.
- “Bir gün lazım olur,” düşüncesinden kurtulun. Fazla eşyalarınızı ihtiyaç sahiplerine verin.
- Çocuklarınıza da bu alışkanlığı kazandırın. Başkalarıyla paylaşmayı öğrensin.
- Çok amaçlı ve kullanışlı eşyalarla evinizi dekore edin.
- Her yıl bir ya da iki kez çocuklarınızla birlikte genel temizlik yapmayı gelenek haline getirin. Buna kocanızı da dâhil edin.
- Gösterişli, kocaman, süslü ve de işe yaramaz eşyalarınızdan kurtulun.
- Her odaya yerleştirilebilecek eşyalar, aksesuarlar almaya özen gösterin.
- Evinizde tuttuğunuz eşyalarınızı kullanın. Kullanmıyorsanız evde tutmayın.

Çocuklarınıza Aktivitelerle Organize Olmayı Öğretin

Çocukların en sevdiği şeyler arasında, anne ve babalarıyla yapılan etkinlikler ve paylaşımlar vardır. Onlara organize olmayı, dağıttıklarını toplamayı, başkalarıyla paylaşmayı, 3 yaş çocuğu etkinlikleri içinde öğretmeye başlarsanız, çocuğunuz için iyi bir yatırım yapmış olursunuz.

Pakolino aktivite kutuları çocuklarınıza bu özellikleri kazandırma işinde size yardımcı olacaktır. Üyelik sistemiyle çalışan ve her ay üyeliğin yenilenmesi esasına dayanan Pakolino, çocuklarınızın okul öncesi dönemdeki gelişimine destek olan eğlendirici ve eğitici kutulardan oluşmaktadır. Her ay farklı bir tema işleyerek onların yaratıcılıklarını artırıp, hayatı keşfederek öğrenmelerine katkı sağlamaktadır. Hayatınızı kolaylaştıracak bu yardım için geç kalmayın.