Beyin Nasıl Çalışır?
Beynin vücuda verdiği gibi vücudun da beyne ulaştırdığı bazı sinyaller vardır. Örneğin vücudun sürekli tekrarladığı bir hareket, bir zaman sonra beyin tarafından otomatik olarak yapılmaya başlanır. Beyin, öğrenilen yeni bir davranışı alışkanlık haline getirmek için fazladan bir enerji harcar. İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi’nden Prof. Mark Lythgoes’a göre, bazı aktiviteler ve egzersizler ile beynin daha işlevsel, üretken olabileceğini, böylelikle zeka oranında da bir artış yaratılabileceğini savunuyor. Bu kanıdan yola çıkıldığında insan yaşamının erken döneminde yani çocuklukta yapılacak bazı aktiviteler daha sağlıklı bir beyne sahip olma anlamını taşıyor.

Çocuklarda beyni geliştirecek yöntemler

Peki, beynimiz gelişimini hayatımızın hangi evresinde en hızlı tamamlıyor dersiniz? Anne karnında hamileliğin 3 hafta sonrasında oluşmaya başlayan beyin hücreleri, 10 yaşına kadar hızla ilerler ve gelişir. 2 yaşında hareket kabiliyetini bize kazandıran beyin, özellikle de 3 - 7 yaş döneminde; yaşamı, hayatı, çevremizi, kendimizi ve dünyayı keşfetme ve öğrenme yolunda ilerlememizi sağlar. Bu süreçte zihinsel gelişimin en iyi şekilde gelişmesi için uzmanlar; eğitici, öğretici, eğlendirici ve merak uyandırıcı aktiviteler yapılmasını ve oyunlar oynanmasını tavsiye eder.

Hem oyun hem eğitim hem unutulmaz anılar 

Oyun kelimesinin her çocuk için ne denli sihirli bir sözcük olduğunun da hepimiz farkındayız. Peki, aktivite kutuları aracılığıyla çocuğunuzun hem birbirinden ilginç ve eğlenceli oyunlar oynamasını, oynarken öğrenmesini, öğrenirken zihnini de güçlendirmesini istemez misiniz? Pakolino aktivite kutuları 3-7 yaş arası çocuklarınızın içindeki potansiyeli çıkarma, ebeveynleri ile birlikte güzel vakit geçirerek unutulmaz anılar biriktirmesine, kişisel gelişimine ve okul öncesi eğitimine katkı sağlamasına, pratik ve eğlenceli oyunlarla kaliteli zaman geçirmesine olanak sağlayan eğitici oyun kutularıdır.

Her ay farklı bir temanın, ilginç ve dikkat çekici objeler aracılığı ile sunan Pedagog onaylı aktivite kutuları yaratıcılık, araştırma, keşfetme, dil ve duygusal gelişimi, ince ve büyük motor kaslarının gelişmesini destekliyor. İçerisinde 3 farklı aktivite için gerekli tüm malzemelerin yer aldığı aktivite kutuları için aydan aya üyelik yaparak çocuklarınızın okul öncesi süreçte gelişmesi gereken 7 gelişim alanını tekrarlarla pekiştirebilirsiniz.

Unutmayın ki, çocuklarınız yıllar sonra alınan hediyeleri değil, anne ve babaları ile geçirdikleri zamanı hatırlayacaklar. Çocuğunuza verebileceğiniz en güzel hediye onunla paylaştığınız zaman olduğundan onunla oyun oynamayı ve vakit geçirmeyi ihmal etmeyin.