Bahar Alerjilerine Savaş Açın
Alerji basit bir sorun gibi görülebilir, bununla birlikte bahar alerjisi, çocuğunuzun ve sizin yaşam kalitesini etkileyebilecek bir sorundur. Çocuğunuzun grip olduğunu düşünmeden önce bahar alerjisine ve bahar nezlesine karşı kontrolünüzü yaptırmanız, bu sorunun etkilerini tamamen yok etmenizi sağlar.

Bahar Alerjisi Nedir?

Bahar alerjisi, polen alerjisi olarak da bilinir. Polen, bitkilerin erkek üreme hücresidir. Rüzgarla 500 km uzağa kadar gidebilen polenler, baharla birlikte havaya savrulup her yere dağılabilirler. Polen alerjisi; sürekli nezle, yorgunluk ve baş ağrıları gibi rahatsızlıklara neden olabilir.

Bahar Alerjisine Karşı Alabileceğiniz Önlemler

1. İlaçlar her sorunda ilk önce sarılabileceğiniz çözümler olmamalı. Ancak bahar alerjisine karşı önceden tedbir almazsak belirtileri hafifletmek için geç olabilir. Bu yüzden polenler havada uçuşmaya başlamadan önce doktorunuza başvurup eğer bahar alerjisi varsa çocuğunuz için önlem almalısınız. Önlem alınmazsa hafif bir alerji alerjik astıma neden olabilir.

2. Şubat ayı hem alerjik reaksiyonların başladığı hem de griplere yol açmadan önlem alınabilecek zamanı sağladığı için testler için doğru bir aydır.

3. Polenlerin daha fazla olduğu sabah ve öğlen saatlerinde evde olun. Pencereleri kapalı tutun.

4. Dışarı çıkarken gözlük kullanmasını sağlayın.

5. Bahar alerjisi olan çocuğunuza dışarıdan geldiğinde duş aldırın.

6. Evde havalandırma kullanıyorsanız, havalandırma filtresini üç ayda bir değiştirmeye dikkat etmelisiniz ve mümkünse polen filtreli klimalar kullanmalısınız.

7. Evdeki tozları tamamen alabilecek bir elektrik süpürgesi seçtiğinize emin olun.

8. Çocuğunuzun çarşaflarını ve yastık kılıflarını çok sıcak su ayarında yıkayın. Sıcak su, alerji oluşturan tozları maytları yok eder.

Evde Geçirilen Zamanda Başvurabileceğiniz Geliştirici Aktiviteler 

Nezle ve griplerin bahar alerjisinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek doğru tedbirleri almanıza yarar. Unutmayın her hapşırık aynı değildir. Uzun öğleden sonralarını evde geçirmeniz gerekirse en iyi desteğiniz Pakolino aktivite ve oyun kutularıdır. Pakolino 3-7 yaş arası pedagog onaylı aktivite kutuları, çocuğunuzun sizinle birlikte geçirdiği zamanı özel kılar. Gözlerinin içine bakıp birlikte eğlendiğinizde çocuğunuz anne ve baba ilgisine doyarak istekle öğrenir. Unutmayın, iki yaş ile başlayan çocuğunuzun en hareketli dönemi 4 yaşında hala devam etmektedir. 4 yaş aktivite kutuları, çocuğunuza okul öncesi ihtiyaç duyduğu zihinsel gelişimi sağlamaya yardımcı olur. Bahar aylarında çocuğunuzun bedensel enerjisinin yoğun olduğu dikkate alınırsa, enerjisini doğru yönlendirmek daha da önem kazanır.