Ailecek Bisiklete Binmenin Faydaları
Birbirinizi Daha Yakından Tanıyabilirsiniz

Ailece bisiklete binerken çocuklar ve büyükler birbirini doğrudan ve yakından gözlemleyebiliyor. Anne ve baba, çocuğu daha iyi analiz ederken, iletişimleri de artıyor. Böylelikle çocuklar dil ve duygusal gelişim açısından çok olumlu etkiler alıyor.

Çok İyi Bir Ekip Olabileceğinizin Farkına Varırsınız

Çocuklar sizinle birlikte ve sizin gözetiminizde bisiklet kullanırken kendini daha güvende hissediyor. İz sürme, pedal çevirme gibi eylemlerle bisiklete binme konusunda deneyim kazanıyor. Sorunlarla, zorluklarla nasıl baş edilebileceğini, pratiğin, sürekliliğin ve pes etmemenin ne anlama geldiğini öğrenme fırsatı buluyor. Tüm bu etkiler çocuklarınızın büyük ve küçük motor kaslarının gelişimini güçlü anlamda destekliyor. Öte yandan ailece iyi bir ekip olma yolunda attığınız adımların tadına varmaya başladığınız ve bağlarınızın daha da güçlendiği bir süreç başlıyor.

Bir Arada Eğlenirken Unutamayacağınız Anılar Yaratırsınız

Ailece bisiklete binmenizin ilk nedeni birlikte iyi vakit geçirmek ve eğlenmektir. Gerçekten çok eğlenir ve hiçbir zaman unutmayacağınız anılar yaratırsınız.

Bisiklet Sürmek için Sürekli Yeni Yerler Keşfedersiniz

Bisiklet binerken bazen belirlediğiniz rotanın dışına çıkabilirsiniz. Böylece etrafı gezme imkanı bulur, belki de hiç tahmin edemeyeceğiniz, kimsenin bilmediği size özel mola yerleri ya da bisiklet sürmeye uygun yeni parkurlar bulursunuz. Böylece çocuklarınızla birlikte keşfetme duygusunu yaşarken, çevrenizi daha yakından tanımaya başladığınızı fark edersiniz..

Hayaller ve Hediyelerle Dolu Özel Zamanlar Yaşarsınız

Bisiklete binmek hemen her çocuğun hayalidir. Bu, çocuklarınıza en güzel hayalini, kendinize de çocuklarınızın mutluluğunu hediye edebileceğiniz anlamına geliyor.

Açık Havada Vakit Geçirir, Ailece Egzersiz Yapma Alışkanlığı Edinirsiniz

Ailece bisiklete binmek çocukların fiziksel becerilerini ve yetkinliklerini geliştirirken, anne-babalar da çocuklarıyla bir arada spor yapma ve hareket etme imkanını yakaladıkları enerji dolu zamanlar yaşıyor. Çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunurken, aynı zamanda eğlenerek vakit geçirmenizi sağlayan aktivite kutuları da bulunuyor. Pakolino 5 yaş aktivite kutuları içinde 3 farklı aktivite, tema dergisi ve bu aktiviteler için gerekli olan tüm malzemeler yer alıyor. Her ay farklı bir tema işlenerek çocuğunuzun 7 gelişim alanı destekleniyor: Okul öncesi gelişimi önemli olan küçük motor kasları, büyük motor kasları, keşfetme, yaratıcılık, araştırma, dil ve duygusal gelişim düzenli olarak yaptığınız bu aktivitelerle pekişiyor. Aktivitelerin nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili bilgiler kutularda yer alıyor. Siteye üye olduktan sonra, Pakolino, 3-7 yaş pedagog onaylı aktivite kutusu, her ay evinize ücretsiz kargoyla gönderiliyor. Pakolino.com üzerinden gerçekleştireceğiniz üyelik ile çocuğunuz ile kaliteli vakit geçirme şansı yakalayabilirsiniz.