İşe Dönmekten Pişman Olmayın
Çalışma hayatına ara verip anne olan kadınlar, bir süre sonra yeniden çalışmaya başlarken endişeli olabilirler. Çocuklarını başkalarına emanet etmek onlara zor gelebilir. Hatta kendilerini eksik annelik yapıyormuş gibi hissedebilirler. Oysa bu doğru bir tutum değildir.

Siz Hem Anne Hem Kadınsınız

Kadınlar anne olmanın yanında aynı zamanda üretken bireylerdir. Hem annelik yapıp hem kariyerlerini devam ettirebilirler. Organize olmayı bilen güçlü kadınlar, aldıkları sorumlulukların üstesinden gelebilirler. İyi bir anne ve eş olmanın yanında başarılı bir iş hayatı sürdüren çok kadın vardır. Doğum ve anneliğin ilk zamanları için çalışmaya ara veren kadınların yeniden işe dönmelerini gerektiren birçok neden vardır.

1-Annelik ve ev kadınlığı süreklidir: Bu nedenle çalışma hayatını bırakmanız doğru olmaz. İşte geçen zaman size ait bir süre olup evdeki rutin düzenden biraz uzaklaşmanızı sağlayacaktır.

2-Daha disiplinli ve üretken olursunuz: Çocuklarınızı, ev işlerinizi, eşinizle olan ilişkinizi ve çalışma hayatınızı daha iyi organize eder, aktif ve üretken olursunuz. Bu da sizi zinde tutar. Da az zamanınızın olması çocuklarınızla daha verimli zaman geçirmenize yardımcı olur. Annelik 24 saat çocuğunuzla birlikte olmak değil onunla kaliteli ve huzurlu zaman geçirmektir.

3-Kendinize bakarsınız: Evde kaldığınız sürece daha tembel olabilirsiniz. Kendinize bakma konusunda isteksiz olursunuz. Dışarı çıkmayı bile istemezsiniz. Çalışma hayatınız devam ederse, kendinize özen gösterir, bakımlı olur ve hayatınızı disiplinli olarak organize edersiniz.

4-Çocuğunuz anaokulunda sosyalleşmeyi öğrenir: Çocuklar, anaokuluna giderlerse, kendi yaşıtlarıyla hem mutlu olur hem sosyalleşmeyi öğrenirler. Bu onların okul öncesi gelişimlerine büyük katkı sağlar. Çocuğunuza aile büyüklerinden birinin bakması da onlara farklı değerler kazandırır.

5-Çalışan anne kızına iyi bir örnektir: İş hayatı olan güçlü bir anne, kızını yetiştirirken ona rol model olur, kızının da güçlü ve üretken bir kadın olmasına örnek oluşturur.

6-Çocuğunuz sizi özler: İşten dönmenizi bekleyen çocuğunuz, babası gibi sizi de özlemiş olur ve sizinle daha güzel zamanlar geçirir. Sürekli bir arada olmanın alışkanlıkları, paylaşımcı bir beraberliğe dönüşür.

7-Kendi paranızı kazanmak güzeldir: Günümüz koşullarında para kazanmak çok önemlidir. Akıllı ve güçlü bir kadın, hem kendisi hem ailesi için çalışıp para kazanarak, ekonomik bağımsızlığı sürdürmelidir.

Unutmayın; çalışarak çocuğunuzu bırakmış olmuyorsunuz. Evde oturup, tüm gün boyunca çocuğunuzla ilgilenebilirsiniz ama kendiniz için de bir şeyler yapmanız gerekir. Sürekli aynı işlerle uğraşıp mutsuz olursanız çocuğunuzu da mutsuz edersiniz. Siz üretken olursanız, çocuğunuz daha mutlu olacaktır.

Çalışan anneler, çocuklarıyla kaliteli ve güzel vakit geçirmek için Pakolino'nun oyun kutularını tercih edebilir. Çocuğunuzla verimli ve keyifli zaman geçirmek için Pakolino’ya üye olabilirsiniz. Pakolino’nun pedagog onaylı 3 yaş aktivite kutuları ile eğlenceli deneyimler yaşayabilir, Pakolino aktivite kutuları sayesinde çocuğunuzun farklı yeteneklerini keşfedebilirsiniz.